Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
14 maja 2024

I Rodzinny Turniej za nami. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z Komisariatu Policji w Koronowie, wspólnie z LKS Wyczół Gościeradz wraz z# Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., w ramach Ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu” zorganizowali I Rodzinny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

W niedzielę, 12 maja 2024 roku, w zawodach zorganizowanych przez policjantów z komisariatu u w Koronowie, wspólnie z LKS Wyczół Gościeradz oraz Polskim Związkiem Motorowym w Bydgoszczy Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej sp. z o.o., udział wzięło 12 3-osobowych drużyn, składających się z 2 osób pełnoletnich i dziecka w wieku 10-15 lat, które zmagały się z czterema konkurencjami.

W trakcie turnieju uczestnicy mieli do wykonania 4 zadania (3 indywidualne oraz 1 grupowe) polegające na:

- teście wiedzy (obejmował przepisy Ruchu Drogowego z zakresu niechronionego uczestnika ruchu - pieszy, rowerzysta, motorowerzysta) - wybrany uczestnik,

- sprawdzeniu umiejętności praktycznych w Miasteczku Komunikacyjnym (znajomość znaków oraz postaw na drodze) - wybrany uczestnik,

- torze przeszkód (sprawdzenie umiejętności panowania nad rowerem) – wybrany uczestnik,

- zadaniach z pierwszej pomocy przedmedycznej – zadanie podejmowała cała grupa.

Wszystkie ekipy do zadań podeszły profesjonalnie, chodź na początku nie brakowało nutki niepewności i zwątpienia w swoje umiejętności.

Głównym celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa na drodze i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży i dzieci, jak również osób dorosłych. Ponadto sprawdzenie posiadanej wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego i umiejętności praktycznych związanych z korzystaniem z roweru oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Włączanie w to przedsięwzięcie całych rodzin pozwoliło nie tylko przypomnieć główne zasady dobrych praktyk na drodze, ale również sprawdzić się w niecodziennych sytuacjach.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i upominek rzeczowy. Najlepsze drużyny oraz zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki. Organizatorzy zadbali również o nagrodę niespodziankę.

Jednak najbardziej cieszy to, że grupa miłośników rowerów w różnym wieku w kolejną wycieczkę wyruszy bogatsza o wiedzę, nowe umiejętności oraz wspomnienia, a Rodzinne Turnieje Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na stałe wpiszą się w kalendarz cyklicznych imprez promujących bezpieczeństwo niechronionych uczestników w Koronowie.

Humor i odpowiedzialność to słowa przewodnie I Rodzinnego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nie zabrakło wsparcia ze strony kibiców i zaangażowania najmłodszych.

Nad bezpieczeństwem uczestników, jak i przestrzeganiem regulaminu, czuwali pomysłodawca i współorganizator imprezy Komendant Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasz Meyze oraz policjantka zajmująca się profilaktyką asp. Sandra Mindak.

Organizatorzy pragną złożyć serdecznie podziękowania wszystkim partnerom i fundatorom nagród za wkład i zaangażowanie w organizację imprezy: Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie, Gminom Koronowo, Dobrcz oraz Sicienko, Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie, Nadleśnictwu Różanna, WORD Bydgoszcz, Zakładowi Karnemu w Koronowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie, Stowarzyszeniu Rowerowe Koronowo, Portowi Jachtowemu Tazbirowo, Auxilium Ratownictwo Medyczne Damian Dębecki.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)