Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
15 maja 2024

Nowi obywatele Polski. Uroczyste wręczenia aktów

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Wczoraj 14.05.2024r. odbyły się wręczenia aktów nadania obywatelstwa# polskiego i decyzji o uznaniu za obywatela polskiego

Kolejni obcokrajowcy odebrali akty nadania obywatelstwa polskiego z rąk Wojewody Kujawsko - Pomorskiego Michała Sztybla.

Łącznie obywatelstwo polskie uzyskały 24 osoby z:

- Ukraina 13,
- Białoruś 9,
- Armenia 1,
- Rosja 1.

Nadanie obywatelstw polskich rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Państwowego. Następnie Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel przytoczył najważniejsze artykuły Konstytucji RP i pogratulował nowym obywatelom.

"Osoby, które odbiorą akt nadania obywatelstwa mają swoją historie, swoje wartości, tożsamość. Proszę byście się tej tożsamości nie wyzbywali, żebyście pamiętali o niej, skąd jesteście, skąd do Polski przybywacie oraz z jakiego kraju pochodzicie. Siłą Polski może być różnorodność, silą może być to, że wnoście swoje wartości, historię. Życzę byście nigdy nie żałowali tej decyzji i byli do niej przekonani tak, jak w momencie, gdy składaliście odpowiednie wnioski, aby to obywatelstwo otrzymać" - mówił wojewoda.

Uroczystość wręczenia aktów nadania to wyjątkowy moment, który symbolizuje otwartość i gościnność naszego kraju.

Informacje techniczne dla osób, które chcą ubiegać się o nadanie obywatelstwa:

http://bip.bydgoszcz.uw.gov.pl/310/150/uznanie-za-obywatela-polskiego.html

Materiał: gov.pl

Oceń artykuł: 11 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)