Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
13 maja 2024

Pobili 14-latka. Policjanci zatrzymali pięciu sprawców

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Wspólna praca policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i #Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz funkcjonariuszy z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu doprowadziła do zatrzymania pięciu sprawców pobicia 14-latka. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny.

24 marca 2024 roku, w godzinach wieczornych, w Bydgoszczy przy ul. Wyszyńskiego, doszło do pobicia 14-letniego chłopca. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że pięciu sprawców zaczepiło go wtedy przy przejściu dla pieszych pod pretekstem sprawdzenia posiadania przez niego koszulki klubowej, a następnie go pobili.

Funkcjonariusze ustalili, iż sprawcy powiązani są bezpośrednio ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów sportowych.

Skrupulatna i rzetelna praca funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową i pseudokibiców w Bydgoszczy doprowadziła do uzyskania danych personalnych sprawców oraz zebrania materiału dowodowego mogącego stanowić dowód w sprawie. W pierwszej kolejności doszło do zatrzymania trzech z nich - 15-latka, 16-latka oraz 17-latka z Bydgoszczy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ w stosunku do najstarszego zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. To jednak nie był koniec sprawy. Policjanci dążyli do zatrzymania dwóch pozostałych sprawców.

Jednego z nich zlokalizowali w gminie Osielsko, gdy przemieszczał się audi i tam go zatrzymali. Ostatniego ze sprawców funkcjonariusze namierzyli w bydgoskim Fordonie i w miniony wtorek (07.05.2024), o godz. 6:00 zapukali do drzwi jego mieszkania, co poskutkowało zatrzymaniem kolejnego 19-latka.

Wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu oraz zmuszania do określonego zachowania. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 11 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)