Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
03 czerwca 2024

Podsumowanie długiego weekendu. Drogi powiatu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci podsumowali pięciodniowy, długi weekend na drogach miasta oraz# powiatu. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem była kontrola prędkości, jak również sprawdzanie trzeźwości kierujących. Mundurowi odnotowali 2 wypadki drogowe, w których ucierpiały dwie osoby, 67 kolizji oraz wyeliminowali 16 kierujących pod wpływem alkoholu.

Za nami kolejny długi weekend, który był czasem wypoczynku i jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Mundurowi, jak co roku, czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Dlatego od środy (29.05.2024) do wczoraj (31.05.2024) bydgoscy policjanci prowadzili działania na drogach.

Jak w całym kraju, tak również na drogach naszego powiatu, było więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu. Podczas akcji policjanci korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawili się także mundurowi na motocyklach.

Przez pięć dni długiego weekendu na drogach naszego powiatu doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze odnotowali 67 kolizji.

Policjanci wyeliminowali również 16 osób, które pomimo, że piły alkohol wsiadły za przysłowiowe kółko.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)