Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
03 czerwca 2024

Policjanci czuwali na procesji. Święto Bożego Ciała

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Święto Bożego Ciała to dzień, kiery wierni uczestniczą w procesjach przemieszczając się #najczęściej drogami publicznymi. Jak co roku, bydgoscy policjanci, wspierani przez inne służby, czuwali nad ich bezpiecznym przebiegiem. Święto to rozpoczęło długi weekend, który jest czasem wytężonej pracy, szczególnie dla policjantów ruchu drogowego.

W niedzielę (30.05.2024) na terenie Bydgoszczy oraz powiatu odbyło się ponad 70 procesji związanych ze Świętem Bożego Ciała. Policjanci czuwali na bezpieczeństwem wiernych, którzy przemieszczali się ulicami Bydgoszczy i powiatu, a także pomagali kierującym pokonać utrudnienia w ruchu.

Dzięki wyrozumiałości kierowców i stosowaniu się do wydawanych poleceń przez policjantów wszystkie przebiegły spokojnie.

Święto Bożego Ciała jest corocznie początkiem długiego weekendu, co wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Dlatego też dni te są czasem wytężonej pracy policjantów szczególnie ruchu drogowego, którzy dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach, kontrolują przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką jadą oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach.

Przy okazji policjanci apelują o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami i dostosowaną do warunków drogowych.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)