Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
23 kwietnia 2024

Policjant Honorowym Dawcą Krwi. Zasłużony Dla Zdrowia Narodu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Za ten dar aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia# Narodu”. Policjant oddał ponad 25 litrów krwi.

Adrian Serocki, Aspirant Adrian Serocki, dzielnicowy z Komisariatu w Koronowie, został zaproszony przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy do odebrania odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi Zasłużonego Dla Zdrowia Narodu. Z rąk Zastępcy Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Pani mgr Anny Majewskiej odebrał również list gratulacyjny.

W liście czytamy wyrazy uznania i podziękowania za „aktywne promowanie honorowego krwiodawstwa, działanie na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia krwią i jej składnikami oraz postawę pełną poświęcenia i oddania misji niesienia dobra”.

Aspirant Adrian Serocki po raz pierwszy oddał ten cenny dar po wstąpieniu do Policji w 2010 roku podczas akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Szkole Policji w Słupsku. Był wówczas na kursie podstawowym. Od tego czasu regularnie oddaje krew i jej składniki w celu ratowania zdrowia i życia ludzi.

Przez 14 lat oddał łącznie 25 litrów tego bezcennego daru. Jak mówi, medal jest dla Niego bardzo wyjątkowym wyróżnieniem.

Funkcjonariusz od wielu lat promuje krwiodawstwo, do czego zachęca również kolegów pełniących z nim służbę.

Serdecznie gratulujemy.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)