Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:
08 maja 2023

Pożar poddasza. Straty oszacowano na 220 tys. zł

fot. OSP Wojnowo

fot. OSP Wojnowo

W środową noc, 3 maja w jednym z domów przy ul. Mroteckiej w Sicienku wybuchł pożar. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze poddasza wpłynęło o godzinie 23:30. Mieszkańcy budynku - sześć osób i dziecko zdążyli ewakuować się z budynku przed przybyciem służb. Na miejsce wezwano łącznie siedem zastępów straży pożarnej - 3 z jednostek ratowniczo- gaśniczych nr 3 i 4 w Bydgoszczy oraz po jednym zastępie z OSP Kruszyn, OSP Wojnowo, OSP Sicienko, OSP Teresin. – Działania polegały na ugaszeniu ognia na palącym się poddaszu oraz na pracach rozbiórkowych. Strażacy pracowali przy użyciu sprzętu ochrony dróg oddechowych, teren został sprawdzony kamerą termowizyjną. Na miejsce przybyło także pogotowie ratunkowe, które zabrało do szpitala matkę z dzieckiem. Akcja gaśnicza zakończyła się po trzech godzinach – przekazał st.kpt. Karol Smarz oficer prasowy KW PSP w Bydgoszczy. Wstępnie poniesione straty zostały oszacowane na 200 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru była nieszczelność układu kominowego.  

Oceń artykuł: 10 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)