Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2024

Pomagać nie tylko w mundurze. Dewiza dawcy - policjanta

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Ubiegły wtorek (28.05.2024r.) stał się szczególnym dniem dla policjanta z Ogniwa# Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon, który został dawcą szpiku kostnego.

Okazało się, że ma bliźniaka genetycznego, którego może uratować i pomóc mu wrócić do zdrowia. Nie wahał się ani sekundy.

Sierżant Maciej Madecki, bo o nim mowa, swoją służbę pełni w Komisariacie Policji Bydgoszcz – Fordon od ponad 4 lat.

Jak sam mówi, należy pomagać ludziom nie tylko w czasie służby, ale i poza nią. Dlatego kilka lat temu zarejestrował się w bazie fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Gdy po kilku latach odebrał telefon, że znalazła się osoba, której może pomoc, bardzo się ucieszył. Nie wahał się ani chwili.

Był to proces wieloetapowy i wiązał się z kilkukrotną wizytą w poznańskiej klinice. Jak stwierdził, warto było poświecić czas darując swój szpik, aby być może uratować komuś życie. Pomagam nie tylko będąc w służbie.

Brawo!

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)